Kde jinde předvést svůj šarm a krásu než v soutěži Muž roku?

Od nepaměti byly soutěže krásy výhradně ženám, a to dlouhou dobu až do přelomového roku 2000. V roce 1999 začala soutěž pod názvem Muž milenia, od roku 2000 se přejmenovala na současný název Muž roku.

David Novotný, organizátor různých společenských akcí, se na přelomu tisíciletí rozhodl, že v novém miléniu budou moci také muži předvést svůj šarm a osobnost a ženy si budou moci naopak užívat pohledů na sympaťáky. Pochází z Náchoda a jako správný patriot se zasloužil, že se právě zde koná dnes již celorepubliková soutěž.

Na počátku byla soutěž převážně regionální událostí, ale během let se postupně vypracovala a rozšířila do podvědomí do všech koutů republiky.

Pánové nedostanou titul jen tak zadarmo. Nestačí mít pěknou tvář a vyrýsované svaly. Jde také o šarm, intelekt a schopnost si osvojit dovednosti, se kterými se většina kluků až do soutěže nesetkala. Finalisté se večer před diváky předvádějí ve čtyřech disciplínách, nechyběla promenáda ve spodním prádle a volná disciplína. Tato soutěž otvírá dveře do světa modelingu, showbusinessu a pomáhá rozvoji dané osobnosti.

Soutěž Muž roku se obvykle pořádá každý rok na konci prázdnin v srpnu a je součástí charitativní akce Den dobrých skutků.