Kde jinde předvést svůj šarm a krásu než v soutěži Muž roku?

Od nepaměti byly soutěže krásy určeny výhradně ženám, a to dlouhou dobu až do přelomového roku 2000. V roce 1999 začala soutěž pod názvem Muž milenia, od roku 2000 se přejmenovala na současný název Muž roku.

David Novotný, organizátor různých společenských akcí, se na přelomu tisíciletí rozhodl, že v novém miléniu budou moci také muži předvést svůj šarm a osobnost a ženy si budou moci naopak užívat pohledů na sympaťáky. Pochází z Náchoda a jako správný patriot se zasloužil, že se právě zde koná dnes již celorepubliková soutěž.

Na počátku byla soutěž převážně regionální událostí, ale během let se postupně vypracovala a rozšířila do podvědomí do všech koutů republiky.

Pánové nedostanou titul jen tak zadarmo. Nestačí mít pěknou tvář a vyrýsované svaly. Jde také o šarm, intelekt a schopnost si osvojit dovednosti, se kterými se většina kluků až do soutěže nesetkala. Finalisté soutěží před diváky v sále i u televizních obrazovek ve čtyřech disciplínách, nechyběla promenáda ve spodním prádle a volná disciplína. Tato soutěž otvírá dveře do světa modelingu, showbusinessu a pomáhá rozvoji dané osobnosti.

Účast v soutěži je pro účastníky prestižní záležitostí, jelikož se jim otvírají dveře do dalších celosvětových soutěží krásy. Pořadatel soutěže je od roku 2010 totiž držitelem licencí na mezinárodní partnerské soutěže. Díky tomu mají pánové možnost utkat se a porovnat se s dalšími fešáky z celého světa.

Soutěž Muž roku se obvykle pořádá každý rok v srpnu na konci prázdnin a je součástí charitativní akce Den dobrých skutků. Celkový výtěžek z jednotlivých ročníků je rozdělen na podporu vybraných subjektů.