Příprava na finále Muž roku 2022 vrcholí, finalisté absolvovali soustředění

Adepti na titul Muž roku 2022 museli během dvou dnů zvládnout focení ve společenských oblecích, ve spodním prádle a casual oblečení. S fotografem Jiřím Hermanem ml. nafotili fotografie pro kalendář Muž roku, absolvovali rozhovory s novináři, natočili na kameru osobní medailonky. Hodně času také věnovali nácviku choreografie na večerní módní přehlídku a následný finálový večer.

Mladí pánové se s povinnostmi finalistů soutěže Muž roku poprali statečně. „Jsme dobrá parta, i když jdeme z akce do akce, je to fajn. Asi nejhorší je choreografie, zapamatovat si kroky a nástupy. Ale ubytování je luxusní, máme maximální servis, tak za tu námahu to stojí“ nechali se slyšet finalisté Muže roku.

První veřejné vystoupení finalistů soutěže Muž roku se uskutečnilo právě na soustředění při večerní módní přehlídce a koncertu. Zazpívali Heidi Janků, muzikálový zpěvák Martin Schreiner, Šárka Rezková a Bára Mottlová. Mladé muže podpořily herečky ze seriálu ZOO Jitka Sedláčková a Michaela Pecháčková nebo modelka Jana Doležalová. Mezi hosty zasedli osobnosti z řad sponzorů a médií. Celý večer moderovala Lenka Špillarová, moderátorka ranního vysílání Nový den na Primě.

Soutěž Muž roku a Chateau Šanov také společně podpořily Nadační fond Šťastná hvězda šekem na 15.000,-Kč. Peníze putují na potřeby dětí s onkologickým a hematologickým onemocněním, po dětské mozkové obrně. O své zkušenosti ze soutěže Muž roku se podělil loňský 3. Muž roku 2021 Dominik Chabr, který se chystá na světovou soutěž na Bali. „Připravuji se fyzicky, pořizuji si národní kroj, piluji angličtinu. Jedu na soutěž bez doprovodu, budu odkázaný sám na sebe. Je to pro mne velká zkušenost a jsem za ní rád.“

Prezident soutěže David Novotný je spokojený. „Vše šlape podle plánu. Není lehké v dnešní době pořádat společensko kulturní akce. Proto jsem vděčný za každou vstřícnost a podporu. A té se nám v Chateau Šanov dostalo plnou měrou,“ uvedl David Novotný a pozval všechny přítomné na finále soutěže, které se koná 26. srpna 2022 v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě.