Česko už zná nejkrásnějšího muže roku 2023. Stal se jím student dvou vysokých škol František Knobloch

 fotogalerie

Slavnostní galavečer se uskutečnil dne 25.08.2023 od 20:00 v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě. Moderace slavnostního večera se zhostili Lenka Špillarová a Karel Voříšek.

Dvanáct sympatických finalistů 24. ročníku soutěže Muž roku nenechali nikoho na pochybách, že jsou to právě oni, kdo se mohou ucházet o titul Muž roku 2023. Mladí muži předvedli nejen vypracovaná těla, ale také um a vědomosti. Rozhovory se známými osobnostmi nepostrádaly humor a na volných disciplínách si mladí muži nechali záležet.

Vítěz Muže roku 2023 František Knobloch si také převzal symbolický klíč od hlavní ceny vozu Toyoty Proace City Verso, který zapůjčil Autostyl Trutnov, zájezd od Cestovní kanceláře Best Reisen, šek na pojištění od PVZP a další ceny. Muži roku představili a obdrželi spodní prádlo STYX od společnosti Trenýrkárna.cz, společenské obleky značky Koutný Prostějov a casual oblečení od firmy C&A doplněné brýlemi Optika Slavíková.

Vítězové také obdrželi členství do fitness center Form Factory, dárek od Home ART Praha, voucher na služby od Dr. Ivany Němečkové Aurum Clinic, potravinový doplněk od společnosti HERBAL WORLD, bělící balíček POLA night, což je určeno pro domácí bělení do nosičů, dárkový voucher od Café Collection Stromovka Praha, svíčku od Z-Trade Broumov a www.svicky.cz. Pro vítěze byl také připraven pobyt v Hotelu na Zámku v Třešti nebo poukaz v hodnotě 10.000 Kč od firmy Blanář nábytek a.s. nebo šek od společnosti Optika Slavíková nebo voucher na služby od společnosti PVZP.

Všichni finalisté absolvovali soustředění v pražské Vile Lanna v Praze a domů si odnesli přívěšek od ryjeme.cz, dárkový balíček od BCM Group, dárek od Pivovaru Primátor Náchod, balíček bělení POLA pro zářivý úsměv, který obsahuje bělení Pola Light, což je nový pokročilý systém na domácí bělení zubů s technologií LED světla, dárek od společnosti Knihy Dobrovský.

Mezi osobnostmi, které dělaly patrony jednotlivým finalistům, se objevily známé tváře z uměleckého a společenského světa, například Kateřina Macháčková, Lukáš Randák, Michaela Dolinová, Olga Rumlová, Jana Fabiánová, Bára Mottlová, Hanka Kynychová, Jitka Sedláčková, Jitka Kocurová, Tereza Fajksová, Saskia Burešová, Veronika Žilková a další.

Herečka Kateřina Macháčková není v porotě soutěže Muž roku žádný nováček. Soutěž mužské krásy a sympatií navštěvuje s přestávkami od prvního ročníku. Přesto je ročník, který považuje za nejúžasnější. Kupodivu to by ten v covidové době. „Musím přiznat, že pro mne byl nejhezčí ročník ten v covidovém období. Konal se v listopadu, diváci i účinkující byli přítomní v omezeném počtu a všichni jsme byli šťastní, že můžeme vystoupit a že se vidíme,“ vzpomínala Kateřina Macháčková na ročník soutěže, který se konal za omezených možností. „Do Náchoda jezdím ráda. Právě tady se setkám s kamarády, se kterými se pak třeba celý rok nevidím. Vstřícná atmosféra, milí lidé, David Novotný to dělá úžasně.“ Za tu dobu, co Kateřina Macháčková jezdí na finále Muže roku, může posoudit, jak se mladí muži mění. Prý už to nejsou jen namakaní svalovci, ale mají i něco v hlavě. Sice jim trošku vyčetla sociální sítě, ale pak herečka přiznala, že na nich také tráví denně dost času. „Lidi by měli trošku víc číst, radši „skejsnou“ na síti. Mne nevyjímaje. Bydlím sama a mám potřebu svoje denní příhody někomu sdělit, tak využívám sociální sítě a trávím na nich dost času.“

Zaplněnému divadlu Dr. Josefa Čížka v Náchodě zazpívali Natálie Grossová, Leona Machálková, Petr Kotvald, Dáša Zázvůrková, Michaela Pecháčková, Heidi Janků, Josef Vágner, Šárka Vaňková, Jan Bendig, Jitka Zelenková, Marian Vojtko a italský zpěvák Gabriel Grillotti.

Záštitu na letošním ročníkem Muže roku převzal senátor a hejtman Královéhradeckého kraje brig. gen. Martin Červíček, starosta města Náchod Jan Birke a Radek Jakubský, viceprezident Hospodářské komory České republiky.

Prezident soutěže David Novotný byl spokojený. „Finálový večer proběhl podle mých představ. Myslím, že se diváci bavili a porota zvolila ty správné Muže roku. Jsem rád, že jsme sbírkou opět podpořili Stacionář Nona v Novém Městě nad Metují a Nadační fond Šťastná hvězda“ uvedl David Novotný a poděkoval všem sponzorům, realizačnímu týmu a pozval všechny přítomné na příští, už 25. ročník Muže roku.