Ondřej Pešek
- věk: 23 let
- povolání: podnikatel v oblasti energetického poradenství
- město: Klášterec nad Ohří
Ondřej Pešek je třiadvacetiletý podnikatel v oblasti energetického poradenství, který pochází z Klášterce nad Ohří. Do soutěže Muž roku se přihlásil sám, protože si chce splnit svůj sen a vyzkoušet svět modelingu. Ondřej Pešek soutěží s číslem 10 a soutěž bere jako velkou životní výzvu i příležitost k osobnímu růstu.
Ondřej je absolventem hotelové školy, kterou vystudovali také jeho dva sourozenci. Všichni tři kdysi snili o tom, že jednou povedou společný hotel nebo restauraci. Životní cesty je však zatím zavedly jiným směrem a nikdo z nich se dnes gastronomii profesionálně nevěnuje.
Ondřej je ve své práci neustále v kontaktu s lidmi, a proto ve volném čase rád vyhledává klid a odpočinek. Nejraději vaří, čte knihy nebo si zahraje videohry. V domácnosti mu navíc dělá společnost jeho věrný kocour.
Velkou část života patřil sportu, dlouhých osmnáct let hrál hokej. Kariéru mu však ukončily dva vážné úrazy, kvůli kterým musel s milovaným sportem skončit.
Ondřej Pešek je momentálně svobodný a nezadaný. Na finálový večer v Náchodě pozve svého nejlepšího kamaráda, který ho dlouhodobě podporuje, chodí s ním cvičit a stojí při něm během celé soutěže.