Jan Legát

  • věk: 33 let
  • povolání: hlavní stavbyvedoucí
  • město: Praha
  • zájmy: sport, cestování, poznávání nových míst, lidí a kulturních zvyků

Jan Legát o soutěži Muž roku nevěděl, až okolí ho upozornilo, že ve 33 letech má poslední možnost se zúčastnit. Honza přihlášku tedy poslal a se smíchem říká, že je v jeho 33 letech „last call“.

Jan Legát vystudoval střední zemědělskou školu, je manuálně zručný a po čtyřleté zkušenosti ze Švédska, kde pracoval na velkém projektu (stavěli mosty, opěrné stěny apod.) a sedmi letech práce v Čechách se před čtyřmi lety vypracoval až na pozici hlavního stavbyvedoucího.

Mezi jeho koníčky patří posilovna, silová cvičení, bojové sporty a cestování. S přítelkyní se věnují také lyžování.

Jan Legát působí rozhodně a cílevědomě. Tyto dvě vlastnosti, za které děkuje mamince, mu pomohly, když se v covidové době projedl až na váhu 118 kilo. Přetékající břicho a tučná tvář mu hodně vadily, tělo reagoval na nedostatek pohybu. Hned po otevření fitek se vrátil ke svému režimu a po roce se dostal na 90 kilo. Dnes má výšku 1,90, váhu 98 a nestydí se bojovat o titul mužské krásy a sympatií v soutěži Muž roku.

řekl o sobě

Ahoj, jmenuji se Jan Legát, je mi 33let, žiji v Praze a v soutěži muži roku 2023 mě najdete se startovním číslem 6.

Živím se většinu života stavařinou, ve které působím i nyní a to na pozici Hlavní stavbyvedoucí.

Mezi moje ,,koně“ patří jednoznačně sport, kterému jsem se věnoval celý život a i nadále budu. Další zálibou i vášní je pro mě cestování a s ním poznávání nejen míst, ale hlavně lidí a kulturních zvyků, které jsou součástí daných destinací. Poslední vášní co bych chtěl zmínit je jídlo a to konkrétně hovězí steaky, kdo mě zná tak ví ?.

Mezi moje silné stránky patří vytrvalost, cílevědomost , dochvilnost a dodržení daného slova. Nemám rád falešné a křivé lidi, kteří si hrají na něco, čemu se ve skutečnosti nikdy ani nepřiblížili. Naštěstí si tyto lidi držím od těla a mám kolem sebe jen ty, kteří za ,,to“ a za mnou stojí, stejně jako já za nimi a za to jsem vděčný. Řídím se motem: ,,Každému po zásluze.“

finalisté 2023