František Knobloch

  • věk: 23 let
  • povolání: holistický poradce kliniky Elite Medical a student
  • město: Hostivice
  • zájmy: biologie lidského těla, sport

Jmenuji se František Knobloch, je mi 23 let a bydlím v Hostivici. Studuji dvě fakulty Univerzity Karlovy, a to Právnickou fakultu a Přírodovědeckou fakultu, zde konkrétně obor Molekulární biologie a biochemie. Zároveň pracuji na soukromé klinice v oblasti komplexní a preventivní medicíny.

Můj zájem se již pár let upíná především k pochopení biologie lidského těla ve všech možných souvislostech. Sbírám znalosti z molekulární biologie, biochemie, fyziologie, evoluční biologie, neurověd i například kvantové fyziky a dalších přírodovědných oborů a snažím se poznatky z nich propojit dohromady. Každý obor, který může nabídnout hlubší pochopení, jak lidské tělo funguje, mě velmi zajímá a těmto tématům se věnuji jak pro úspěšné studium, tak ve svém volném čase.

Mým velkým koníčkem je také sport. Na reprezentační úrovni se věnuji beachvolejbalu a již několik let se mi daří obsazovat přední příčky nejvyšších turnajů v ČR, včetně několika zlatých medailí. Tento sport nenabízí příliš dobré finanční ohodnocení a tak pro mě zůstává pouze koníčkem.

Odjakživa zastávám názor, že je důležitá všestrannost, a tak se snažím objevovat nové sporty a způsoby, jak se dále fyzicky rozvíjet. Momentálně se věnuji ještě lezení a boulderingu, plavání, tenisu, badmintonu, atletice a silovému rozvoji.

V dětství jsem se věnoval také hudbě. Soutěžil jsem v sólovém zpěvu a díky tomu jsem dostal možnost účinkovat i v několika muzikálech. Z hudebních nástrojů jsem nejprve začal hrát na flétnu, kterou pak vystřídala kytara se zpěvem, čemuž se příležitostně věnuji doteď. Pokusil jsem se i založit kapelu, ale tyto snahy musely ustoupit jiným aktivitám.